III PIKNIK RODZINNY

Czym jest rodzina? To grupa społeczna, na której opiera się całe społeczeństwo! Idąc za definicja A. Comte możemy śmiało wyciągnąć wniosek, że rodzinę tworzy cała parafia.W celu integrowania naszej parafii ksiądz proboszcz Krzysztof Kietliński wraz ze swoimi licznymi pomocnikami zorganizowali 28 czerwca 2015 r. w Stanisławowie III Rodzinny Piknik Parafialny. Integracja parafii, jej mieszkańców to tylko jeden z celów pikniku. Istotnym zadaniem było także zwrócenie uwagi na możliwość dobrej zabawy w środowisku bezalkoholowym!

Uroczystość rozpoczęliśmy Mszą Św.  o godz. 11:00, jednak przygotowania do niej trwały już od kilku tygodni! Sztab zaangażowanych w działalność piknikową parafian- wolontariuszy dawał z siebie wszystko – swój czas, pomysły, ręce, a przede wszystkim serce!

Zaraz po mszy wszystkich zebranych na wspólnym świętowaniu powitał ks. proboszcz, życząc udanej zabawy w gronie rodziny. Kolejnym punktem programu były występy dzieci z kl. 0 pod kierunkiem p. Renaty Słowik, które prezentowały: tańce „Lollipop” i „Epoi Taj Taj” oraz utwór instrumentalno– taneczny „Dla Zuzi”. Małych artystów nagrodzono ogromnymi brawami i drobnymi upominkami. Po dzieciach na scenie zaprezentowały swa twórczość panie ze wsi Porąb, które śpiewały i recytowały swoje utwory. Kolejnymi artystami, którzy wystąpili na naszej scenie była przedstawicielka Prądzewa – Kopaczewa, która przybliżyła zebranym informacje o swojej wsi. Podczas pikniku odbył się także Przegląd Piosenki Dziecięcej oraz Konkurs Recytatorski Poezji ks. Twardowskiego – poziom obydwu zmagań był bardzo wyrównany! Swoje talenty prezentowały zarówno dzieci, młodzież jak i osoby dorosłe.
Podczas pikniku tradycyjnie mogliśmy skosztować potraw przygotowanych przez mieszkańców poszczególnych wsi naszej parafii. W tym roku swoje stoiska prezentowali mieszkańcy : Stanisławowa, Sokóla, Rządzy, Prądzewa – Kopaczewa, Ładzynia, Wólki Czarnińskiej i Porąbu. Każde stoisko emanowało indywidualnością, ale łączyło je jedno: miła obsługa i smaczne potrawy!

Piękne słoneczne popołudnie spędzili wraz nami nasi bracia strażacy z OSP Stanisławów oraz OSP Rządza , którzy zorganizowali dzieciom możliwość niewielkiego (kontrolowanego) pożaru. Jako pierwsi walkę z ogniem podjęli Mali Strażacy z DDP przy OSP Stanisławów, którzy szybko uporali się z żywiołem. Po członkach DDP kolejni chętni- młodsi i starsi mogli spróbować swych sił przy sprzęcie strażackim. Po pokazie nadszedł czas na mecz towarzyski w piłkę siatkową – strażacy : młodzież parafialna, jednak zanim rozegrano mecz Mali Strażacy prowadzili gry i zabawy zapraszając do nich zarówno swoich rówieśników jak i dorosłych strażaków.

W międzyczasie odbywały się również konkursy dla rodziców i ich dzieci: np. konkurs tańca, na najładniejszą fryzurę czy zmagania sportowe w kategorii: „mama”, „tata”, „dziecko”, „tata i dziecko”, a nawet „babcia”! Cały czas można było sprawdzić swoje umiejętności strzelania z łuku, korzystać z dmuchanego zamku czy karuzeli... Atrakcją pikniku było także malowanie twarzy, robienie dużych mydlanych baniek czy skręcanie zwierzątek
z balonów. Nie zabrakło także pojazdów zabytkowych, które cieszyły nasze oczy, stoiska z masażem czy pierwszą pomocą.

Na zakończenie pikniku rozlosowane zostały nagrody Loterii Parafialnej, w których nagrodami były m. im. 2 tablety, mp3 czy pendrivy oraz mogliśmy wysłuchać koncertu Magdy i Damiana Bereda.

Serdecznie dziękujemy sponsorom tegorocznego pikniku oraz każdemu, kto włączył się w jego przygotowania. Mamy nadzieję, że przyszłoroczny piknik również będzie dla Państwa miłym wydarzeniem do spędzenia niedzieli w gronie rodziny!

Do zobaczenia!

Anna Słowik