^ Do Góry

SPRAWOZDANIE Z ZEBRANIA RADY EKONOMICZNEJ

Rada Ekonomiczna parafii Stanisławów podjęła decyzję o kontynuowaniu prac mających na celu uporządkowanie terenu wokół plebanii. Do końca wrzesnia tego roku chcielibysmy wybudować alejki przed plebanią. W przyszłym roku pragniemy przeprowadzić dalsze prace tj. ostateczne uporządkowanie całego terenu wokół plebanii, a także przebudowę drogi wjazdowej na teren koscioła, co pozwoli na powkększenie parkingu dla samochodów. 

Prace te mają na celu otwarcie terenu wokół plebanii dla wszystkich mieszkańców parafii Stanisławów i ich gosci. Chcielibysmy, aby ten teren stał się ogólnodostępnym parkiem dla mieszkańców, który służyłby spacerom, spotkaniom, piknikom rodzinnym, sportowi rekreacyjnemu. Także osoby przemieszczające się z koscioła na cmentarz będą mogły wykorzystywać alejki spacerowe wybudowane wokół plebanii.

W sierpniu na planszach przed kosciołem będziecie Państwo mogli obejrzeć wizualizację naszych planów odnosnie zagospodarowania terenu wokół koscioła i plebanii. Projekt będzie także dostępny na stronie internetowej parafii Stanisławów. Oczekujemy na Państwa uwagi i sugestie.

W celu sfinanasowanie prac przy plebanii podjęlismy decyzję o ogłoszeniu dodatkowej, dobrowolnej zbiórki na ten cel. W kruchcie znajdziecie Państwo koperty, do których można wkładać ofiary. Zbiórki ofiar do puszek będą prowadzone przez przedstawicieli Rady Ekonomicznej i Duszpasterskiej przed drzwiami koscioła po każdej Mszy Św. w sierpniowe niedziele. Koperty z ofiarami mogą zostać podpisane przez ofiarodawców imieniem i nazwiskiem. Decyzję w tej sprawie pozostawiamy woli parafian.

Środki na realizację naszych planów będziemy się starali pozyskiwać także z innych źródeł takich jak programy odnowy miejscowosci, sponsorzy. Przybliżony koszt realizacji I etapu inwestycji, który chcemy wykonać w tym roku wyniesie około 60 tysięcy złotych.

Zdając sobie sprawę z trudnosci codziennego życia chcemy Państwa zachęcić do współpracy w realizacji tej inwestycji, która będzie służyła nie tylko nam, ale także przyszłym pokoleniom w naszej parafii.

Z góry dziękujemy za wsparcie tego dzieła!